Ön muhasebe, işletmelerin basit ancak kapsamlı bir şekilde muhasebe işlemlerini takip etme işlemidir. Ön muhasebe ile işletmelerin ürün stok ve para hareketleri başta olmak üzere bir çok işlemi takip edilir. Bu işlemlere örnek olarak kasa hesap takibi, depo stok takibi, şubeler arası stok takibi, cari hesap takibi, fatura – çek – senet – irsaliye işlemleri, stok çıkış ve giriş takibi, personel ve işletme gelir – gider takibi ve banka hesaplarının takibi yapılabilmektedir.

Ön Muhasebe Tutmak İşletmenin Resmi Muhasebesi Tutulduğu Anlamına Gelmez

Çoğu muhasebecinin ezberlediği muhasebe kodları olmak üzere bir çok muhasebe terimi ön muhasebe işlemlerinde bulunmamaktadır. İşletmelerin belge ve raporlarını muhasebe defterlerine işlemek, bu bilgiler ile mali tablolar ve raporlar düzenlemek, devletle olan ilişkileri düzenlemek serbest mali müşavirlerin görevleridir.  İşletmenizin muhasebesini serbest mali müşavir tutarken siz de işletmenizin ön muhasebesini tutabilirsiniz. Her seferinde muhasebecinizi arayıp işletmenizdeki ürünlerin stok durumunu, kar ve zarar durumunu sormak yerine kendi tuttuğunuz raporlar üzerinden bu soruların cevabını alabilirsiniz. Belli aralıklar ile muhasebecinizin tuttuğu muhasebe ile kendi tuttuğunuz programdaki muhasebe raporlarını karşılaştırarak çift taraflı onaylamalı bir sistem kurabilirsiniz. Böylelikle işletmenizin muhasebe işlemleri çok daha güvenilir bir şekilde tutulmuş olacaktır.

Ön Muhasebe

Ön Muhasebe

Ön Muhasebe Programı Size ve İşletmenize Ne Gibi Faydalar Sağlar ?

Herhangi bir işi el yordamı ile deftere kayıt ederek tutmaktan ise bu işlemi bir bilgisayar sistemi ve gerekli programlar ile yapmak size kat ve kat hız kazandırırken hata oranınızı azaltacak ve pratiklik sağlayacaktır. Otomobil üretim fabrikalarını düşünün el yapımı olarak ayda 1-2 araba üretilebilirken otonom sisteme geçiş sonrası günde 3-4 araç üretilebilmektedirler. Kağıt üzerinde bu işlemleri yapmak size karmaşıklıktan başka hiç bir şey getirmez.İşletmenizde belli bir hızın üzerinde hareket var ise arada bazı işlemleri not etmeyi unutacaksınızdır. Tüm bu işlemleri raporlamak ise size çok büyük vakit kaybına yol açacaktır ve gereksiz yere yorulacaksınızdır. Zentek Yazılım olarak sizler için en iyi ön muhasebe programlarını geliştirdik ve sizlere 7 / 24 destek hizmeti vermekteyiz.

Zentek On Muhasebe Programları hakkında daha fazla bilgi almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Zentek Market Programı (Bronze Edition)
*25.000 adet stok tanımlama
*250 adet grup ve alt grup
*Stoklara birden fazla alış ve satış fiyatı tanımlama
Zentek Market Programı (Silver Edition)
*30.000 adet stok tanımlama
*300 adet grup ve alt grup
*Stoklara birden fazla alış ve satış fiyatı tanımlama
Zentek Market Programı (Gold Edition)
*Sınırsız adet stok tanımlama
*Sınırsız adet grup ve alt grup
*Stoklara birden fazla alış ve satış fiyatı tanımlama

Zentek Yazılım ve Donanım ürünlerini kimler kullanıyor öğrenmek için referanslarımız sayfasını ziyaret edebilirsiniz.